Müşteri Hizmetleri

05538682482

Araç Kiralama Koşulları

Araç Kiralama Koşulları

1.Sürücü yaşınız 21 olması gerekiyor

Sigorta şartları gereği ekonomik bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için en az 28 yaşında olmanız gerekiyor.

 
2. Ehliyet süresi

Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyenler en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları gerekiyor. Fakat lüks veya büyük araçlar için bu süre 3 yıldır.

3. Ek sürücü

Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir.Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ek sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekir.

4. Kilometre sınırı

Kiraladığınız aracın ücretine dahil olan kilometre sınırı araçların listelendiği ekranda gösterilir. Belirtilen Km’nin aşılması halinde 1tl kilometre aşım ücreti uygulanır. “Sınırsız”olarak belirtilen araçlarda herhangi bir Km sınırı bul

5.Bağkur,sigorta durumu

Kiralayan kişinin aktif olarak kamu yada özel sektörde çalışıyor olması gerekiyor buna baglı olarak bağkur yada sigartasını aktif olaması lazım.Kiralayan kişi çalışmıyorsa kamuda çalışan bir memur kefil şartı aranmaktadır. 

6.KARA LİSTE

Kiralayan kişinin daha önce herhangir firmadan araç kiralayıp olumsuz düşük puan alıp kara listeye eklenmemiş olması gerekiyor.