Müşteri Hizmetleri

05538682482

Günlük Araç Kiralama

Kiralık araba nedir?
"Şoförlü kiralık araba" olarak adlandırılan araç, taksilerin yanı sıra ticari yolcu taşımacılığı da yapıyor. Bu doğru bir yasal açıklama. Lütfen, havaalanında doğru ada göre doğru şekilde adlandırıldıkları için “kiralık araba” - “kendinden tahrikli kiralık araçlar” ile karıştırmayın.

Kiralık araç şirketleri, tüm fiyat aralıklarında damping şirketlerinden limuzin servislerine (evet, aynı zamanda onlara aittir) de ulaşılabilir.

Kiralık araçların her yıl ana check-up ve sağdaki iki kapı için taksilere ihtiyacı vardır. Ve bir alarm sistemi zorunludur.

Şimdi farklar:
Kiralık araçlar renk yükümlülüğüne tabi değildir. Bu nedenle, bir kiralık araç operatörü araçlarını örneğin yoldaki çizgili mor-yeşil çizgili göndermek isterse, buna izin verilir.

Kiralık araçların kalibre edilmiş bir sayacı vardır. Gidilen mesafeyi ölçer ve sadece varış noktasında cihaz son miktarı hesaplar. Kilometre sayacı yalnızca kat edilen mesafeyi hesaplar, ancak trafik sıkışıklığı veya trafik ışıklarında bekleme süreleri yoktur. Kilometre sayacındaki fiyatlar, girişimcileri kendileri belirleyebilir, ancak genellikle yerel taksi fiyatlarına dayanabilir. Kilometre sayacı sadece iki yılda bir kalibre edilmelidir.

Bir kiralık araç şirketi, herhangi bir zamanda ve herhangi bir rotada sabit fiyatları sizinle aynı fikirdeyebilir.

Bir kiralık araba sadece doğrudan sipariş size gelebilir ve siz sürersiniz.
Örneğin, bir müşterinin doğrudan sürüş emri olmadan taksiler gibi bir yere hazırlanmak yasaktır.

Her siparişten sonra, doğrudan bir bağlantı emri olmadığı sürece, şirket koltuğuna dönmek zorundadır.

Araba kiralama toplu taşıma değil. Sonuç olarak, seyahat etme zorunluluğu yoktur ve% 19 KDV ile vergilendirilirler, ancak bu aynı zamanda yolcuları sebepsiz yere istedikleri zaman reddedebilecekleri anlamına gelir.

Araba kirala. Araba kiralarken nelere dikkat etmeli
Bir kere her zaman ilk. Sadece bir aracın kiralanması ilk kez gerçekleşmedi - 1969'da aya ilk iniş yapıldığı gibi. Yine de, kiralık araçlar konusundaki en önemli konuların açıklığa kavuşturulması için önceden önemli ve doğru. Çünkü, araç kiralama şirketlerinde bile, artık kullanıcıların cehaletinden kâr elde etmeye çalışan siyah koyunlar var. Bu nedenle, araç kiralama ile ilgili en yaygın soruların şimdi yanıtlanması gerekiyor.

otomobil
Asil bir otomobilin kiralanması veya küçük bir otomobil olması müşteriye bağlıdır.
pixabay.com, jarmoluk (solda) ve MikeBird (sağda)
1. Kiralık araç alabilmek için hangi şartlar yerine getirilmeli?
İlgili ev sahibine hangi bireysel şartların uygulandığı, bu durum kendini belirleyebilir. Kiracının yasal yaşı olması ve en az bir yıl sürücü ehliyeti olması normaldir. Sıklıkla, asgari yaş ve ehliyet yıllarının sayısı da araç sınıfı ile bağlantılıdır. Bu, daha büyük araçların (SUV, minibüsler, kamyonlar vb.) Daha yüksek asgari yaş ve daha fazla sürüş deneyimi gerektirdiği anlamına gelir. Elbette kiracı , araç için uygun sürücü belgesine sahip olmalıdır .

2. Araç kiralama seçiminde nelere dikkat edilmelidir?
Ev sahibini seçerken, bir şey imzalanmadan önce kontrol etmek için tüm sözleşmelere göz kulak olmak mantıklı olacaktır. Bu, aynı zamanda iyi bir araba kiralama hizmetinin şeffaflıkta ve çoğu zaman hizmet düzeyinde kötü bir araba kiralamadan farklı olduğu anlamına gelir. Tabii ki, eğer mümkünse kişisel temas olmadan ve çalışma saatleri olmadan, araçların tekrar alınması ve bırakılması çekici görünüyor, ancak tüm bu özgürlüğe sahip araç kiralama her zaman duyarlı bir servis sağlayıcı olmalıdır. Ek olarak, her araba kiralama şirketi de çok özel ürünler sunmaktadır: STARCAR gibi araç kiralama şirketleriörneğin, cazip fiyat spesiyallerini ve bir grup VIP aracı dört gözle bekleyebilirsiniz. Diğer hizmetlerdeki rakipler eşit olsaydı, bu belirleyici seçim kriteri haline gelebilirdi.

3. Kiralama süreci baştan sona nasıl çalışır?
Bir ev sahibinin kararıyla asıl kiralama işlemi başlar: Bir kiralık aracın neden gerekli olduğuna bağlı olarak uygun araç grubu seçilmelidir. Aracın seçimi sadece fiyatları değil, aynı zamanda aracın boyutunu, bagajın boyutunu ve bu araç sınıfını sürmek için bireysel gereksinimleri de gösterir. Kiralama yapılırken tahsilat yeri belgelenir ve kiralama süresi belirtilir. Kişisel bilgileri doldurup İnternet rezervasyonunu göndererek, bir sipariş numarası atanacaktır. Kural olarak, sözleşme detayları (tahsilat, iade) daha sonra e-posta ile onaylanır. Bu onay e-postasından sonra, ilgili ev sahibine bağlı olan ayrıntıları öğrenin.

Bir arabaya yakıt ikmali
Tank maliyetlerine dikkat! Arabayı tam iade etmezseniz, korkunç bir ek ödeme beklemeniz gerekir.
pixabay.com, beejees (CC0 Kamu malı)
4. Maliyetlerle nelere dikkat edilmelidir?
Maliyetler genellikle oldukça şeffaf hale getirilir. Yalnızca iyi baskıya dikkat etmek önemlidir. Çünkü özellikle yakıt maliyetleri konusunda , tüketici merkezinin yazdığı gibi bariz farklılıklar var :“Tüketici merkezi, borç verenlerin müşterilerini kullanmasını belirlemek için 40 litre örneğini kullandı. Farklılıklar çarpıcıydı. Örneğin, Interrent 140 avro istedi. Neredeyse boğmakta olan 160 avroluk Avis, Sixt, Europcar ve Hertz'den istasyonlar gerekiyordu. (...) Şirket, havaalanına veya tren istasyonuna yakın konumda bulunan istasyonlara park edildiğinde 190 avronun üzerinde para topladı. (...) Müşteri dostu, Starcar'a karşı yakıt ikmali yaptı. Mevcut benzin fiyatı artı servis ücreti burada fatura oldu. Toplam miktar sadece 8 avro olduğundan, 40 litre, örneklemdeki en pahalı rakipten neredeyse 130 avro daha ucuzdu. "

5. Hangi sigorta gereklidir?
Kural olarak, saygın kiralama şirketleri kiralama ücretlerine yeterli sigorta kapsamı getirir. Çoğu durumda, sadece normal motorlu taşıt sigortası için indirilebilecek olanla benzer bir etkiye sahip olan bir sorumluluk sınırlamasına karar verilip verilmeyeceğini seçmek mümkündür. İdeal olarak, ev sahibi sigortayı kapsayan bir fatura kaydını tutar. Bu şeffaflığı sağlar ve hasar durumunda bile dünyanın çökmemesi için güvenlik sunar.

6. Kiralık araçla bir kaza olursa ne olur?
Güvenilir bir ev sahibi, bu durumlarda bir irtibat kişisi olarak hareket eder, tarafa danışma ve yardımla telefonla gelir ve gerekirse kazaları yapan departmana aracılık eder. Kendisini ciddi bir sağlayıcı olarak ismini belirten herhangi bir kişi, araç teslim edildiğinde teslim edilecek olan bir bilgi klasöründe gerekli tüm numaralara sahip olacaktır. Kazanın tam olarak çizilebilmesi, ev sahibinin hasarın düzenlenmesini başlatabilmesi için de önemlidir. Kural olarak, polise bir kaza durumunda çağrılması gerektiğini bildiren sözleşmeye bağlı görev kapsamında yazılmıştır.

7. Aracı alıp iade ederken nelere dikkat etmelisiniz?
Aracı almadan önce ve aracın dönüşünden sonra herhangi bir hasarın ortak bir şekilde belgelenmesi yararlı ve tavsiye edilebilir, çünkü kiracının suçu olmayan hasarı ödemesini önlemenin tek yolu budur.