Müşteri Hizmetleri

05538682482

Yıllık Araç Kiralama

Ucuz Araç Kiralama
Araç kiralamaya ihtiyacımız olduğunda pek çoğumuz karşımıza ilk çıkan bir kaç seçeneği çok düşünmeden değerlendirecek ya da en uygun fiyatlı aracı bulduğunu düşünürken onlarca sorunla karşı karşıya gelecektir. Sizinle ucuz araç kiralama ile ilgili yöntemleri ve kiralamada dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi vereceğiz.

Nasıl Ucuza Araç Kiralanır
Araç kiralamada temel olarak dikkat etmeniz gereken hususları basitçe şu şekilde sıralayabiliriz:
Bazı internet sitelerinde araç kiralama hizmeti veren firmaların fiyatları listelenmiştir. Bu siteler içerisinde en düşük fiyatlı olanları belirlemeniz mümkündür. Ancak bu sitelerin güncel olmasına özellikle dikkat edin. Aracın kaç gün kiralanacağını göz önünde bulundurun. Çünkü gün sayısı arttıkça çeşitli indirimler LFC, mini hasar ve full paket gibi araç sigortalarının kapsamlarını okuyun. Aracı kullanacağınız yere göre ve almak istediğiniz riske göre daha düşük fiyatlı ödeme imkanı bulabilirsiniz. Araç kiralamada sezon da çok önemlidir. Eğer ki tarih sizin için çok önemli değilse, en düşük fiyattan en yükseğe kış, ilkbahar, sonbahar, yaz sezonları değerlendirilmelidir. Ancak, unutmayın! Bu sezon tarihleri yine firmalarca belirlenmiştir ve internetten yıllık araç kiralama sezonlarının tarihlerine gözgezdirmeniz yararlı olacaktır. Bayram tatillerinde araç kiralama fiyatlarının daha yüksek olacağına dikkat edin. İnternet üzerinden birden fazla firmanın üyeliğine sahip olun. Firmalar sürekli olarak en son indirimlerini ve en avantajlı seçeneklerini sizlere mail atacaktır. Aracı adresinize teslim almak size ekstra ücret anlamına gelecektir. Bu yüzden ofise kendiniz gidip kiralayın. Ekstra navigasyon, bebek koltuğu gibi hizmetler almak yine günlük kullanım bedeli ile ücretlendirilir. Bu ürünlerin kullanımından eğer mümkünse kaçının.


Nasıl Araç Kiralamalıyız?
Ucuz araç kiralama konusunda, elbette tabi ki her şey aracın ucuz olması ile bitmiyor. Yine de aracı kiralarken dikkatlı olmanız gerekiyor, aksi takdirde araç kiralamanın en ucuz yolunu bulduğunuzu düşürken size daha da pahalıya patlayabilir:
Sözleşmedeki alt maddeleri kesin olarak iyi bir şekilde okuyun. Bu konu çok önemlidir. Dikkatli olmazsanız bazı durumlarda hiç beklemediğiniz bir sorumluluğun altında siz kalabilirsiniz. Sözleşmede hangi vergilerin kullanıcıya ait olduğunu iyi öğrenin. Sizin toplamda ne kadar ödemekle sorumlu olduğunuzu ve ekstra ödemelerin neler olabileceğini iyi değerlendirin. Araçta herhangi bir ses, ya da kullanımda küçük de olsa bir aksaklık hissediyorsanız, geri dönerek aracı aldığınız firmaya bildirmelisiniz. Bu aracın bakımlarının yapılmadığı ya da önceden hasar aldığı anlamına gelebilir ve eğer ki firma sorumluluk kabul etmezse başınıza sorunlar açabilir. Aracı kiralayan kişinin kullanması önemlidir. Başka birinin kullanması durumunda sigorta geçersiz olabilir ve hasar durumunda masrafları karşılamak zorunda kalabilirsiniz. Aracı kiralarken kiraladığınız saatin ve yakıt durumunun fotoğrafını çekin. Çünkü aracın alındığı saatte ve yakıt seviyesinde iadesi gereklidir. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda bu fotoğrafları kanıt olarak gösterebilirsiniz. Aracın önceden çiziği ya da hasarı varsa bunların fotoğraflarını çekin. Bu şekilde fazladan